Alexander Krajňak

- V sieti RE/MAX pôsobí od roku 2013 ako majiteľ kancelárie RE/MAX Absolute v Bratislave a kancelárie RE/MAX Absolute 1 v Humennom. Je držiteľom aktuálneho titulu „Maklér roka 2015“ na Slovensku a jeho kancelária RE/MAX Absolute v Bratislave získala ocenenie „Kancelária roka 2015“ na Slovensku. Za rok 2015 získal za dosiahnutú výšku produkcie aj prestížne medzinárodné ocenenie RE/MAX Platinum Club. Je úspešným držiteľom certifikácie ISO 17024.

Kedy sa u Vás po prvýkrát zrodila myšlienka stať sa maklérom / podnikať v realitnom biznise?

Podnikám už viac ako 10 rokov a nikdy som nemal rád rutinu. Myšlienka o podnikaní v realitách sa však u mňa vôbec nerodila ľahko a pôvodne mi ju vnukol môj otec. Prišiel jednoducho s tým, či by nebolo fajn otvoriť si realitku. Moja prvotná reakcia bola samozrejme ihneď negatívna a zamietavá. Chvíľu som s tým zápasil, kým som sa rozhodol. Pod chvíľou myslím takmer dva roky... Dnes by som tak dlho neotáľal.Prečo práve RE/MAX?

Odpoveď je veľmi jednoduchá, pretože RE/MAX nie je obyčajná realitka. Keďže som už mal v tom čase relatívne bohaté skúsenosti z podnikania, vedel som na čo sa primárne sústrediť. Skôr než som sa rozhodol pridať k RE/MAX, poctivo som prelúskal aj iné možnosti na realitnom trhu. Byť „no name“ realitkou som zavrhol bez rozmýšľania. Nechcel som byť jedným z mnohých a splynúť s davom. Hľadal som značku, zázemie, podporu, systém a kolegov, ktorí ma budú svojimi výkonmi a hodnotami motivovať k lepším a lepším výsledkom. Keďže nemám rád akékoľvek obmedzovanie a som vyznávačom pocitu slobody rozhodovania, nemohol som si vybrať lepšie. RE/MAX je tým správnym miestom, kde má každý možnosť stať sa a byť výnimočným.Čo je podľa Vás príťažlivé na podnikaní s realitami?

Dynamika a sloboda tohto biznisu. Každý deň máte možnosť stretávať nových ľudí a vidieť nové nehnuteľnosti. Je to každodenná škola života s okamžitou odozvou a hodnotením, či to robíte správne. Osobne mám najradšej práve vyjednávaciu fázu s klientom. Samozrejme na zahodenie nie je ani príjem, ktorý je limitovaný snáď len tým, ako sa mi chce a že deň má 24 hodín...Čo na svojej práci milujete a čo ste svojej práci museli obetovať?

Milujem práve tú slobodu a rozmanitosť. Slobodu rozhodnúť sa kedy a koľko času a energie tej ktorej činnosti venujem a rozmanitosť v tom, že denne mám možnosť stretávať nových a nových ľudí. Nevnímam to ako prácu, ale skôr ako poslanie. Pomáham ľuďom plniť si sny o bývaní. Ak niečo obetujem, je to moja voľba a preto často obetujem práve čas, ktorý by som napríklad v neskorších večerných hodinách alebo aj cez víkend mohol stráviť s rodinou. Príjem, ktorý tým dosiahnem však opäť miniem na seba, rodinu a čas strávený s ňou, takže je to vlastne vždy taký uzavretý kruh.Ako to robíte, že ste úspešný? Aký je Váš recept na úspech?

Nikdy som sa nezamýšľal nad receptom na vlastný úspech. Odjakživa som akosi prirodzene veril, že môžem dosiahnuť čokoľvek, čo si zaumienim. Naučil som sa, že všetko čo si dokážem predstaviť, dokážem aj dosiahnuť. Základ je mať konkrétny a jasný cieľ, myslieť pozitívne nech sa deje čokoľvek a samozrejme poctivo a intenzívne makať na jeho dosiahnutí. Verím, že v ceste za úspechom človeka nedokáže nikto a nič zastaviť. Jediným skutočným nepriateľom vlastného úspechu si dokáže byť človek sám.Aká je Vaša vízia do budúcnosti, Vaše ambície?

Určite plánujem v realitnom biznise podnikať, kým ma to bude baviť a bude mi to prinášať radosť a samozrejme aj príjem. Veľmi rád by som rovnako akýmsi spôsobom vrátil spoločnosti to, čo som od nej dostal a naučil sa. Konkrétne by som rád odovzdal všetko, čo som mal možnosť naučiť sa ďalším kolegom pokračovateľom, aby služby na realitnom trhu mali adekvátnu kvalitu, ktorú si klienti zaslúžia a aby profesia realitného makléra bola vnímaná na Slovensku pozitívne a s patričným uznaním, pretože je to náročné poslanie.Čo by ste odporučili začínajúcim maklérom?

Vrhnite sa do toho len ak to myslíte naozaj vážne a vašim cieľom je sa naplno venovať iba realitám a ničomu inému. Myslite pozitívne a majte otvorenú myseľ. Majte veľkú dávku trpezlivosti. Naučte sa veľa načúvať a málo hovoriť. Majte pevné nervy a nekonečnú trpezlivosť s klientmi ale aj so sebou samým. Nenechajte sa nikým a ničím odradiť a nevzdávajte to. Pýtajte sa vždy a veľa svojich úspešnejších a služobne starších kolegov. Ušetríte si tým kopec času a starostí. Pamätajte, že jedine čiastkové neúspechy sú chodníkom a jedinou cestou k úspechu.Kto má podľa Vás šancu preraziť v realitnom biznise?

Šancu preraziť má ktokoľvek. Ktokoľvek, kto to myslí vážne. Úspech nie je otázkou veku, pohlavia, či vzdelania... Je otázkou jasného a konkrétneho cieľa, pozitívnej mysle a poctivej tvrdej driny.Príbehy úspešných

Kontaktujte nás


E-mail

Telefón

Web