Ildikó Bagalová

V sieti RE/MAX pôsobila od roku 2013 ako maklérka v kancelárii RE/MAX Attractive Plus v Šamoríne. Od roku 2017 sa stala spolumajteľka kancelárie. V roku 2014 získala za výšku dosiahnutej produkcie prestížne medzinárodné ocenenie Executive Club Award a v roku 2015 to bolo medzinárodné ocenenie RE/MAX 100% Club. V rokoch 2014 a 2015 získala takisto ocenenie Maklér roka – západné Slovensko. Patrí k úspešným členom Top Club Gold na Slovensku.

Kedy sa u Vás prvýkrát zrodila myšlienka stať sa maklérkou, podnikať v realitnom biznise?

S myšlienkou podnikať v realitnom biznise som sa začala zaoberať v roku 2011, keď ma oslovil jeden majiteľ nemenovanej RK a vytrvalo ma nahováral. Trvalo to asi 2 roky.
V tom čase som pracovala v jednej renomovanej finančnej inštitúcii. Mala som svoju prácu veľmi rada a tak som to akosi zavrhla. No nastali isté, pre mňa neprijateľné podmienky ako nátlak, zbytočná administratíva - a obchodovanie, to čo ma bavilo, sa začalo posúvať do úzadia. A vtedy nastal zlom. Bolo to na Vianoce v roku 2012. Celý január som presedela nad počítačom a prezerala som doslovne všetky stránky realitných kancelárií. A vtedy som našla RE/MAX a meno majiteľky Zuzky Kovalcsikovej. A bolo to jasné. Zavolala som jej ráno, poobede sme sa stretli a už som bola doma - tým myslím v RE/MAX.Prečo práve RE/MAX?

Silná značka, no hlavne Zuzka, ktorú som spoznala ešte v roku 2001. Keď som si prečítala na jej stránke, čo dokázala za pár rokov, bolo to úplne jasné prečo RE/MAX. Veľmi rada pracujem s úspešnými a pracovitými ľuďmi, za ktorými stojí silná značka a hlavne bola to pre mňa obrovská výzva.Pamätáte si na Vaše prvé začiatky?

Veľmi jasne. Keď som nastúpila, dostala som veľmi dobrého mentora, ktorému som veľmi vďačná. Po nástupe som začala počúvať iba výhovorky ako sa to nedá, aké je to ťažké atď. Ja som ale bola presvedčená, že sú to prázdne slová a mala som pravdu. A vtedy som si povedala, hlavne pre seba, ale aj ostatným dokážem : AKO SA TO DÁ. A dnes už viem prečo. Malo a má to význam.Čo je podľa Vás príťažlivé na podnikaní s realitami?

Je to oblasť, kde sa denne stretávam s rôznymi ľuďmi, s novými kolegami, novými výzvami. Každý jeden klient, každý nový obchod ma akosi ženie dopredu. V tomto kolobehu sa cítim momentálne veľmi spokojná. Práca s realitami sa stala zároveň mojím koníčkom. A to je úplne skvelé.Čo na svojej práci milujete a čo ste svojej práci museli obetovať?

Myslím si, že som to už v predošlej vete rozpísala, no musím dodať, že pre mňa je na nezaplatenie - flexibilná práca a žiadny nátlak - pod nátlakom neviem a nikdy viac nedokážem pracovať. Mám rada slobodu a tým pádom nie som pod stresom a nátlakom.
OBETA? Ja by som to nazvala trochu inak. Ale súhlasím s tým, že ak chce byť človek úspešný, často sa musí zrieť niektorých vecí, ktoré v živote má rád. No je to relatívne.Ako prebieha Váš pracovný deň?

Určite to nedokážem jednoznačne opísať. Samozrejme plánujem si každý deň minimálne týždeň vopred, no každému maklérovi je jasné, že to čo platilo pred hodinou, často je to už minulosť. Jednoznačne svoje vopred dohodnuté termíny s klientmi nemením, no snažím sa prispôsobiť často neplánovaným pracovným aktivitám. Každý deň je iný. A aj toto je jedna z predností, ale často aj nabúraním mojich plánov. Ale správnym prístupom a pomocou mojich úžasných kolegov, predovšetkým so skvelým človekom Dušanom Benkovským, je všetko možné.Ako to robíte, že ste úspešná? Aký je Váš recept na úspech?

Úspech je v každom človeku, ktorý má svoj CIEĽ. Mám svoje priority a vždy si určím svoje CIELE . Od malička som bola k tomu vychovávaná a som za to svojim rodičom veľmi vďačná. "S poctivosťou ďaleko zájdeš", ale hlavne žili podľa toho a držím sa toho hesla aj ja. V dnešnej dobe je to síce ťažšie, ale som presvedčená o tom, že slovo poctivosť a úcta ku každému človeku je v dnešnej uponáhľanej dobe dobrou devízou za dosiahnutím úspechu.Aká je Vaša vízia do budúcnosti, Vaše ambície?

Mám ich veľa. Určite chcem pokračovať v tom čo robím a budem sa snažiť zdokonaľovať sa vo svojom odbore.Čo by ste odporučili začínajúcim maklérom?

Určite sa nevzdať pri prvých neúspechoch. Snažiť sa pracovať každý deň s plným nasadením a venovať sa iba jednej veci, tým myslím, ak sa niekto dá na túto prácu, musí zabudnúť na inú. Aj v tom tkvie úspech úspešného makléra.Kto má podľa Vás šancu preraziť v realitnom biznise?

Každý, kto má v sebe obchodného ducha a hlavne vytrvalosť.Príbehy úspešných

Kontaktujte nás


E-mail

Telefón

Web