Matej Hríbik

V sieti RE/MAX pôsobí od r. 2013 ako najúspešnejší maklér kancelárie RE/MAX Diamond v Bratislave. Za rok 2015 a 2016 získal za dosiahnutú výšku produkcie prestížne medzinárodné ocenenie RE/MAX 100% Club. Patrí k členom kategórie prestížneho Top Club Gold na Slovensku.

Kedy sa u Vás prvýkrát zrodila myšlienka stať sa maklérom?

Ešte počas štúdia na vysokej školy na fakulte architektúry - odbor Produkt Dizajn. Po absolvovaní školy som hľadal prácu, kde viem využiť vedomosti nadobudnuté touto vysokou školu. A myšlienka, že by som na túto prácu mal, bola reálnejšou po absolvovaní obhliadok bytov, keďže rodinná situácia bola taká, že sme kupovali byt v období, keď som dokončoval školu.Prečo práve RE/MAX?

Značku som registroval ešte pred tým, ako som sa rozhodol pre RE/MAX. Ale až pracovné pohovory v mnohých realitných kanceláriách ma utvrdili, že som sa rozhodol správne. S odstupom času si správne rozhodnutie len potvrdzujem.Pamätáte si na Vaše prvé začiatky?

No, nebolo to až tak dávno - máj 2013. Niekedy mám pocit, že nováčik to má na trhu ešte ľahšie ako "starý" maklér so zlými návykmi, ktoré sú už "out". Keď sa nováčik učí len správne postupy práce, výsledok sa dostaví.Čo je podľa Vás príťažlivé na podnikaní s realitami?

Nové priateľstvá. Kontakt (predaj/prenájom) s hmotným a viditeľným produktom. Práca s ľuďmi a spojené ich životné príbehy.Čo na svojej práci milujete a čo ste svojej práci museli obetovať?

Milujem toho mnoho: nezávislosť, neistota príjmu, pracovný stres, hľadanie rovnováhy, jedinečnosť každého obchodu, licitáciu ceny, spoluprácu, exkluzivitu... nehnuteľnosti na obľúbených uliciach. Obetovať som musel kopec "voľného" času a premeniť ho na prácu. Naopak, teraz sa mi ľahšie definuje voľný čas, na rozdiel od strateného času.Ako prebieha Váš pracovný deň?

Rád začínam čo najskôr, niekedy to záleží od môjho trojročného syna, že kedy ma "pustí" z domu do kancelárie. Keď mám admin veci hotové do 9:00, to je ideálne. Potom nasleduje volanie mojim klientom. Keď mám drobné tak idem aj na obed, potom sa venujem znovu klientom a ponukám. Základnú schému dňa mám jednoduchú - práca od 8:00 do 8:00h. Len ľudia ju vedia ovplyvniť, či už termínmi obhliadok, náborov alebo zložitosťou obchodu.Ako to robíte, že ste úspešný? Aký je Váš recept na úspech?

Jednoduché: na začiatok venovať práci viac času ako "kolega", teda pracovať viac ako všetci ostatní. Vykonávať postupy práce čo mi fungujú. Hľadať a aplikovať odlišnosti od konkurencie a ponúkať transparentnú spoluprácu konkurencii. A učiť sa len od úspešných. Zadávať si krátkodobé ciele.Aká je Vaša vízia do budúcnosti, Vaše ambície?

Vykonávať prácu, v ktorej som sa našiel. Najnovšie túžim po zodpovednej asistentke, ktorá by len skvalitnila moje služby.Čo by ste odporučili začínajúcim maklérom?

Tak ako predávajúci by si mal vybrať makléra, tak začínajúci maklér by si mal vybrať realitnú kanceláriu, ktorá by ho naučila a motivovala ako sa správne predávajú nehnuteľnosti.Kto má podľa Vás šancu preraziť v realitnom biznise?

Šancu má každý pracovitý, ambiciózny, zodpovedný, so zmyslom pre obchod.Príbehy úspešných

Kontaktujte nás


E-mail

Telefón

Web