Rudolf Pauke

V sieti RE/MAX pôsobí od r. 2007. Začínal ako realitný maklér, v súčasnosti je spolumajiteľ kancelárie RE/MAX Family v Nitre. Patrí medzi úspešných členom kategórie Top Club Gold na Slovensku.

Kedy sa u Vás prvýkrát zrodila myšlienka stať sa maklérom?

Prvýkrát som sa s touto myšlienkou pohrával ešte počas štúdia na univerzite, kde som pri štúdiu na Fakulte ekonomiky a manažmentu chcel aplikovať naučené poznatky aj v praxi. Dostal som ponuku od môjho známeho na prácu realitného makléra, ešte vtedy v novo začínajúcej spoločnosti RE/MAX pre nitriansky okres. Nemal som dovtedy nijaké skúsenosti v tejto oblasti, čo bola pre mňa výzva. Mali dobre zorganizovanú oblasť vzdelávania, tak som neváhal a pustil som sa do toho.Prečo práve RE/MAX?

Nadchla ma myšlienka a vízia tejto celosvetovej siete realitných kancelárií, pričom mi umožňovali pracovať samostatne a zároveň byť zastrešený pod silnou značkou, ktorá je dlhodobo etablovaná na trhu.Pamätáte si na Vaše prvé začiatky?

Áno pamätám. Boli jednoduchšie a to v tom, že realitný trh na Slovensku v roku 2008 prekvital. Ceny nehnuteľností stúpali, ľudia kupovali takmer všetko, predbiehali sa kto dá viac a to všetko bolo ešte pred tým, ako začala kríza. Po vypuknutí krízy to bolo zložitejšie, keďže ľudia obmedzili nákup nehnuteľností, ale beriem to ako veľmi potrebnú skúsenosť pre podnikateľa, vydržať aj v čase krízy.Čo je podľa Vás príťažlivé na podnikaní s realitami?

Nejedná sa o stereotypnú prácu, máte širokospektrálne zameranie, rozvíjate si vaše komunikačné a profesijné zručnosti, čo vás posúva ďalej v živote a to nielen v oblasti realít. Samozrejme, táto práca nie je pre každého, musíte sa v tom nájsť a musí vás to hlavne baviť. Je to hlavne práca s informáciami a s ľuďmi, čo veľa krát býva veľmi náročné a vyčerpávajúce, ale zároveň aj krásne, pokiaľ pomôžete ľudom pri riešení ich otázky bývania a to často v neľahkej životnej situácii.Čo na svojej práci milujete a čo ste svojej práci museli obetovať?

Páči sa mi ten pocit, keď vám ľudia zo srdca ďakujú, že ste im pomohli v ich niekedy ťažkej životnej situácii, v ktorej sa nevedia posunúť ďalej. Tento pocit je na nezaplatenie. Na začiatku som sa musel hlavne vzdať svojho voľného času a venovať ho skôr rozvíjaniu svojich schopností, štúdiu a práci.Ako prebieha Váš pracovný deň?

Väčšinou sa deň začína v kancelárii od ôsmej. Krátka porada, krátke zhrnutie denných aktivít, rokovaní, stretnutí, náborov či obhliadok, prípadne iné dôležité aktuality dňa. V doobedňajších hodinách sa rieši skôr administratíva, mailová komunikácia, dohadovanie a plánovanie si stretnutí, náborov, rokovaní a príprava školiacich materiálov pre kolegov, implementácia marketingových prostriedkov, resp. organizácia eventov. V poobedňajších hodinách sa realizujú stretnutia, rokovania a obhliadky, prípadne nábory s kolegami.Ako to robíte, že ste úspešný? Aký je Váš recept na úspech?

Tento biznis je beh na dlhé trate. Preto je veľmi dôležité, aby ste vydržali a mali dobrú sebadisciplínu. Potrebné je vykonávať túto činnosť nepretržite, každý deň mať aktivity, z ktorých nepoľavíte a mať ten hnací motor vo vás. Samozrejme, je dôležitá aj motivácia seba samého, hlavne si ujasniť, z akých dôvodov šiel človek do tohto biznisu, mať jasnú víziu a reálnu predstavu, čo môže človek od toho očakávať. A potom už len robiť, robiť a robiť.Aká je Vaša vízia do budúcnosti, Vaše ambície?

Moja vízia, ambícia je, že by som chcel mať silnú a prosperujúcu firmu, stabilný a priateľský tím ľudí, na ktorých sa človek môže vždy spoľahnúť, ktorí budú zdieľať podobné názory a ťahať za jeden koniec. Samozrejme, by sme chceli mať značný podiel na trhu v nitrianskom okrese.Čo by ste odporučili začínajúcim maklérom?

Moje odporúčanie začínajúcim maklérom je hlavne byť odhodlaný, vytrvalý, robiť to najlepšie ako viem, stále sa zdokonaľovať a snažiť sa stále byť lepším. Ostatné vás už naučíme!Kto má podľa Vás šancu preraziť v realitnom biznise?

Takmer každý, kto nemá strach z komunikácie s ľuďmi, kto má v sebe entuziazmus, je odhodlaný, vytrvalý, ochotný vzdelávať sa a je tímový hráč. Ostatné zručnosti a schopnosti sa dajú naučiť a zdokonaľovať, takže najdôležitejšia je vaša snaha a úsilie, ktoré vynaložíte do tejto činnosti.Príbehy úspešných

Kontaktujte nás


E-mail

Telefón

Web