Tatiana Urbancová

V sieti RE/MAX pôsobí od roku 2008. Je úspešnou maklérkou v kancelárii RE/MAX Elite v Bratislave. V rokov 2014 – 2015 získala za výšku dosiahnutej produkcie prestížne medzinárodné ocenenie Executive Club Award. Patrí k úspešným členom Top Club Gold na Slovensku. Je úspešným držiteľom certifikácie ISO 17024.

Kedy sa u Vás prvýkrát zrodila myšlienka podnikať v realitnom biznise?

Dlhé roky po škole som pracovala vo sfére zahraničného obchodu a tesne pred mojím pôsobením v RE/MAX som pracovala v štátnej správe na Pôdohospodárskej platobnej agentúre. Práve tam som pocítila potrebu urobiť vo svojom živote veľkú zmenu - začať pracovať sama pre seba, sama si nastoľovať svoje povinnosti a organizovať si svoj pracovný čas, rozhodovať o veciach, o ktorých som predtým nemohla, a tiež realizovať svoje vlastné nápady.Prečo práve RE/MAX?

Prečo RE/MAX? Nemusela som až tak veľmi premýšľať, lebo RE/MAX bol pre mňa v tom čase práve tým, čo som hľadala:
- veľká spoločnosť s presne stanovenými pravidlami, na čo som bola zvyknutá,
- poskytol mi možnosť sebarealizácie v tom, čo ma zaujímalo aj v súkromnom živote a to boli nehnuteľnosti,
- a tak rozhodla kombinácia: renomovaná spoločnosť, pravidlá a zároveň voľnosť.Pamätáte si na Vaše prvé začiatky?

Samozrejme, kto by si nepamätal?
Vybrala som si menšiu kanceláriu so sympatickou majiteľkou, ktorá bola zároveň aj realitná maklérka a šikovnou riaditeľkou. Vedela som, že sa mi budú venovať tak, aby som sa rýchlo zorientovala v odbornej problematike. Prvé tri mesiace som sedela v kancelárii od rána do večera. Nerobilo mi to problém, pretože tak som bola zvyknutá pracovať aj predtým a nasávala som informácie plnými dúškami. Prvý obchod som zrealizovala po dvoch týždňoch, bol to môj vlastný stavebný pozemok a cca o mesiac som predala rodinný dom na Gusevovej ulici, potom to bol byt a tak to išlo ďalej...Čo je podľa Vás príťažlivé na podnikaní s realitami?

Podnikanie s realitami a teda práca makléra je veľmi náročná a zodpovedná a určite ju nemôže robiť každý. Vyžaduje si celého človeka, jeho vedomosti, disciplínu v práci i v súkromnom živote a tiež jeho srdce. Na druhej strane je to práca veľmi živá a tvorivá, a ten, kto ju má rád, nikdy sa jej už nevzdá.Čo na svojej práci milujete a čo ste svojej práci museli obetovať?

Moja práca mi poskytuje pocit voľnosti, a to slovo pocit má pre mňa obrovský význam. Voľnosť je pomyselná, ale tá v práci, ktorú milujete nie je podstatná. Človek pri nej dobrovoľne obetuje aj svoj voľný čas.Ako prebieha Váš pracovný deň?

Môj pracovný deň začínam tak, ako každý iný zamestnanec, lebo ja som zamestnávateľ a zamestnávam seba, a som prísnym zamestnávateľom. :) Musím si veľmi starostlivo každý deň naplánovať, aby som stihla prácu pri počítači, telefonovanie, riešiť rozpracované obchodné prípady, vyhľadávať nové pracovné príležitosti, obchodné stretnutia s klientmi, rokovania s právnikom, s hypotekárnymi poradcami klientov, obhliadky a nábory nehnuteľností, pracovné porady a samozrejme vzdelávanie sa. Naozaj toho nie je málo.Ako to robíte, že ste úspešný? Aký je Váš recept na úspech?

Neviem, či som z pohľadu iných úspešná. Mnohí makléri sa tým radi chvália. Keď mi povie klient, že stretol môjho kolegu, ktorý sa prezentoval, že je najúspešnejší maklér, musím sa iba pousmiať. Môj úspech je v mojej hlave, iba ja viem najlepšie, či som úspešná. Ukazovateľom úspešnosti nie je iba počet predaných nehnuteľností, výška provízie a ročný obrat makléra. Úspech je aj to, že klienti sú s vašou prácou spokojní a že sa k vám vrátia aj po rokoch a sú radi, že vás stretli. Maklér by mal byť predovšetkým seriózny človek a zdatný vo svojom odbore.Aká je Vaša vízia do budúcnosti, Vaše ambície?

Aj naďalej chcem pracovať ako realitná maklérka a chcem pracovať na svojej profesionalite a úspešnosti predovšetkým z môjho pohľadu.Čo by ste odporučili začínajúcim maklérom?

Začínajúci maklér by mal predovšetkým vedieť, prečo chce byť maklérom a čo je jeho cieľom a hnacím motorom. Dôležité je, aby vedel, či túto prácu chce vykonávať dlhodobo, lebo práca makléra je beh na dlhej trati.Kto má podľa Vás šancu preraziť v realitnom biznise?

Začnem tým, že podľa mňa nemá šancu preraziť v realitnom biznise jednotlivec. Jednotlivec je však najdôležitejšou súčiastkou veľkého mechanizmu, takým mechanizmom je napr. sieť realitných kancelárii RE/MAX alebo členovia Národnej asociácie realitných maklérov na Slovensku. Ak bude jednotlivec bojovať za sieť a sieť bude bojovať za jednotlivca, tak takáto sieť bude mať najväčšiu šancu preraziť v realitnom biznise.Príbehy úspešných

Kontaktujte nás


E-mail

Telefón

Web