Zuzana Kovalcsiková

V sieti RE/MAX pôsobí od r. 2008. Je majiteľkou kancelárie RE/MAX Attractive v Dunajskej Strede. Za svoje úspešné pôsobenie v sieti RE/MAX ako jediná Slovenka získala medzinárodný titul RE/MAX Broker Owner of the Year pre všetky krajiny sveta s výnimkou USA a Kanady. Za dosiahnutú výšku produkcie sa kancelária RE/MAX Attractive stala Kanceláriou roka 2016 na Slovensku.

Kedy sa u Vás prvýkrát zrodila myšlienka podnikať v realitnom biznise?

Presne si pamätám moment, keď som v práci ako zamestnankyňa snívala o tom, aké by bolo dobré osamostatniť sa, ale naďalej sa venovať nehnuteľnostiam. Preštudovala som celú webovú stránku RE/MAX Slovakia a nahlásila sa na pohovor v najbližšej RE/MAX kancelárii. Bol to osudový moment. Stretnutie ma inšpirovalo k tomu, aby som začala uvažovať o otvorení vlastnej kancelárie. A tak sa aj stalo. Realitnú kanceláriu som si otvorila začiatkom roku 2008 a odvtedy fungujem.Prečo práve RE/MAX?

Náhoda, alebo možno aj osud? Raz mi o tejto spoločnosti hovoril známy. Ja som o RE/MAXe dovtedy nepočula. Spomienka na rozhovor sa mi v mysli vynorila v správnom momente, keď som sama začala uvažovať o tom, ako a kde začať.Pamätáte si na Vaše prvé začiatky?

Samozrejme, pamätám si to veľmi dobre. Boli to najkrajšie a zároveň aj najťažšie chvíle môjho života. Začínala som s kolegyňou, s ktorou tvoríme dodnes nerozlučný tím. Veľakrát spomíname na tie chvíle. Cez deň som pracovala ako realitná maklérka a po večeroch a nociach ako majiteľka a konateľka spoločnosti, ktorá má aj iné administratívne povinnosti súvisiace s fungovaním firmy.Čo je podľa Vás príťažlivé na podnikaní s realitami?

V roku 2000 som si kupovala svoju prvú vlastnú nehnuteľnosť. Na ten pocit radosti a štastia nikdy nezabudnem a ja sa ho snažím rozdávať ďalej aj mojim klientom. Moja práca je zaujimavá a všestranná, nie je to žiadny stereotyp. Stále sa učím niečo nové, spoznávam ľudí, ich rodiny a ich príbehy. No a „vybavovačky“ okolo nehnuteľností sú pre mňa tou šlahačkou na torte.Čo na svojej práci milujete a čo ste svojej práci museli obetovať?

Milujem všetko to, čo s prácou súvisí – spoznávať ľudí a snažiť sa nájsť pre nich ideálne bývanie. Samozrejme spočiatku sme firme venovali veľmi veľa času. Denne 12 až 15 hodín a to vôbec nepreháňam. Ale neľutujem to, lebo mám okolo seba skvelý tím, prácu a popritom žijem šťastný rodinný život.Ako prebieha Váš pracovný deň?

Momentálne si užívam materskú dovolenku s mojimi ročnými dcérkami. To keby som vám opísala, bola by z toho celá knižka o výchove dvojičiek. No ale vážne. Kým som aktívne pracovala, deň som začínala v kancelárii najneskôr o ôsmej hodine ráno. Radšej totiž pracujem v kancelárii, ako doma. Bežný pracovný deň pokračoval rokovaniami a stretnutiami, ktorých bolo pomerne dosť, keďže mám veľký tím aj v Šamoríne.Ako to robíte, že ste úspešná?

Nerozmýšlam nad tým, jednoducho pracujem a milujem svoju prácu.Aký je Váš recept na úspech?

Recept neexistuje. Som toho názoru, že "bez práce nie sú koláče".Aká je Vaša vízia do budúcnosti, Vaše ambície?

V prvom rade si chcem ešte užiť materskú "dovolenku" s mojimi najmenšími, no a potom samozrejme pokračovať tam, kde som prestala. Mám plány, ale tie sú zatiaľ iba v mojej hlave. Musia počkať na realizáciu ešte asi 2 roky, kým moje deti budú o čosi väčšie a ja sa budem môcť znova vo väčšej miere venovať práci.Čo by ste odporučili začínajúcim maklérom?

Milujte svoju prácu a robte ju zo srdca.Kto má podľa Vás šancu preraziť v realitnom biznise?

Každý kto sa rozhodne a nenechá sa odradiť pri prvej prekážke, alebo neúspechu. Lebo aj také chvíle sú. Ale ak človek vytrvá a má pred sebou víziu, ktorú chce dosiahnuť, dočká sa aj úspechu. Hlavne treba vnímať klientov ako ľudí s rôznymi potrebami a snažiť sa vžiť do ich kože. Treba mať na pamäti, že im pomáhate plniť ich sen – vysnívané bývanie. Táto pozitívna energia sa vám mnohonásobne vráti.Príbehy úspešných

Kontaktujte nás


E-mail

Telefón

Web